Biblioteka prowadzi jedną filię, zlokalizowaną od 1988 r. przy ul. Przeczniej 64. Filia cieszy się dużym powodzeniem wśród okolicznych mieszkańców. Oprócz wypożyczania książek oferuje ciekawe formy spędzania czasu wolnego, m.in. zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Może pochwalić się m.in.:

  • współpracą z zakładem płytek i wyrobów sanitarnych J.Pilcha w Jasienicy, dzięki czemu dzieci z kółka plastycznego mogą „tworzyć z gliny” różne cuda, które zostają później wypalane w piecu zakładowym,
  • udziałem w różnych konkursach plastycznych, np: „Tworzymy własne wydawnictwo” (organizator – Książnica Beskidzka),  
  • dwukrotnie w latach 2002 i 2004 filia zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą bibliotekę powiatu bielskiego,
  • co roku dzieci z kółka plastycznego wykonują piękne stroiki oraz kartki świąteczne, które są wysyłane do różnych instytucji i osób zaprzyjaźnionych z biblioteką.

Od lipca 2008 r. obok filii funkcjonuje plac zabaw „RÓŻANY”, wykorzystywany przez bibliotekę do różnych zabaw, gier, spotkań przy ognisku, atrakcją są noce pod namiotami.

Oferta pozaczytelnicza w 2014 r.:

Zajęcia plastyczne (ferie, wakacje z biblioteką): do tej pory podczas tematycznych zajęć dzieci tworzyły bociany, pisanki, kolorowe maski, ozdoby świąteczne, choinkowe, kwiatki, postacie z bajek, tabliczki gliniane, itp.

Tydzień bibliotek (8-15 maja) przebiegał pod hasłem: „Od glinianej tabliczki do ebooka”. Przez pięć dni zorganizowano zajęcia: „Potęga pisma – od glinianej tabliczki do ebooka”, „Próba kaligrafii”, „Być jak Gutenberg-wycinanie czcionek z ziemniaków”, „Papirus”, „Czytanie książki-gry planszowe”. Podsumowaniem spotkań była wystawa prac połączona z ogniskiem.

Dzieci z filii uczestniczyły w ogólnopolskim konkursie „Narysuj domek marzeń” organizowanym przez Credit Agricole.

Ponadto raz w tygodniu filia zaprasza na cykliczne zajęcia plastyczne.

We wrześniu i październiku br. u nas znów dużo się działo. Nie było nudnych dni…bo czas spędzony wspólnie przyniósł nowe pomysły i inspiracje. Wszystkim towarzyszył doskonały humor. Dzieci chętnie uczestniczą w co tygodniowych zajęciach rozwijając swoje pasje.