Marzycielska poczta

Zwierzęta i serduszka dla Nikoli

We wtorek, 18 października, dzieci z oddziału zerowego SP nr 1 spotkały się w naszej bibliotece już po raz drugi.

Czytaj więcej: Zwierzęta i serduszka dla Nikoli

Dla Natalki

 

Do akcji MARZYCIELSKA POCZTA, polegającej na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do dzieci chorych, 17 października dołączyła klasa II a SP nr 2.

Czytaj więcej: Dla Natalki

Piszemy listy do Krystiana

Każdy człowiek duży i mały potrzebuje bliskości innych osób. Wiedzą o tym również dzieci z klasy III b SP nr 2, którzy jako pierwsi rozpoczęli akcję MARZYCIELSKA POCZTA, do której w tym miesiącu przyłączyła się nasza biblioteka.

Czytaj więcej: Piszemy listy do Krystiana

Kilka słów o akcji Marzycielska Poczta

logo

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie!

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Każdego miesiąca do chorych dzieci z "MP" docierają setki przesyłek z Polski i świata. Każdy może pomóc, a akcje pisania listów odbyły się już w setkach polskich szkół i przedszkoli.

Jest jedna ogólna zasada której musimy się trzymać. W swoich listach nie piszemy nic o chorobach czy problemach! W przypadku małych dzieci piszmy o kwiatkach, motylkach, ptaszkach, zwierzątkach. Mogą to być listy czy kartki pocztowe z pozdrowieniami czy dobrym ciepłym słowem, ale również wierszyki, rysunki, malunki, wyklejanki itd. Do starszych dzieci możemy pisać o swoim hobby, albo o wspólnych zainteresowaniach.

Na profilu każdego podopiecznego MARZYCIELSKIEJ POCZTY pod adresem http://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/ są informacje na temat choroby dziecka, jest adres na który należy wysyłać listy czy kartki, jest też kilka słów o zainteresowaniach i marzeniach. Poczytajcie więc trochę zanim zdecydujecie się napisać list do danej osoby!!

Można się zastanawiać "co ja będę miał z tego, że wyślę taki list czy kartkę?". Bardzo dużo! Ogromna wewnętrzna radość i poczucie spełnienia ludzkiego obowiązku z potrzeby serca oraz świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nas listu czy kartki pocztowej jest nagrodą, którą trudno oszacować!! Są ludzie którzy wysłali już po kilkanaście i więcej listów do dzieci z MARZYCIELSKIEJ POCZTY :-)) www.marzycielskapoczta.pl

 

wrzesien

youtube tlo