"30 dni, czyli koziańska biblioteka w czasach zarazy"

Mija już trzydziesty dzień od czasu jak Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach została zamknięta. Jeszcze nigdy tak długo, z powodów niezależnych od nas, nasza placówka była nieczynna. Biblioteka to przede wszystkim książki, jednak co po książkach bez czytelników...
Nie wiemy w dalszym ciągu jak długo ten stan potrwa. Jeszcze raz prosimy wszystkich Państwa o uzbrojenie się w cierpliwość. Cieszy nas ciągłe zainteresowanie naszą placówką, staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania, telefony, emaile. My również nie możemy doczekać się momentu kiedy drzwi Pałacu Czeczów zostaną otwarte, a pośród regałów będziemy spotykać Was - naszych czytelników.
Na razie zapraszamy do skorzystania z oferty jaką GBP w Kozach przygotowała na ten nietypowy okres. Codziennie na profilu FB GBP w Kozach proponujemy jeden tytuł książkowy w wersji audio, w katalogu GBP znajdą Państwo ponad 2500 tytułów w tzw. wolnym dostępie (wolne lektury), czyli pozycji klasyki literatury w wersjach elektronicznych (www.kozy-gbp.sowwwa.pl). W marcu odbyło się trzyczęściowe wirtualne zwiedzanie Izby Historycznej im. Adolfa Zubera. Kto przegapił, filmowy materiał archiwalny z tego wydarzenia znaleźć można na na naszym facebooku w zakładce filmy lub pod linkami:
Chodźcie do Izby. Wirtualne zwiedzanie - część I
Chodźcie do Izby. Wirtualne zwiedzanie - część II
Chodźcie do Izby. Wirtualne zwiedzanie - część III

Polecamy również filmowe podsumowanie działalności GBP w roku ubiegłym, autorstwa Tomasza Bednarskiego:

Do stałych punktów na terenie Kóz trafił marcowy numer "Koziańskich Wiadomości". Jest on dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej biblioteki wraz z wcześniejszymi numerami ("Koziańskie Wiadomości"). Już niebawem, kilka dni po świętach, proszę oczekiwać numeru kwietniowego. Będziemy o tym informować.

Zachęcamy do udziału w konkursie literackim "Sposób na nudę. Włączamy kreatywność", którego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Gminy w Kozach a któremu wsparcie merytoryczne udziela biblioteka (Młodzieżowa Rada Gminy Kozy).

W bibliotece trwają również prace związane z zakupami nowości wydawniczych, ich katalogowaniem, oprawianiem oraz prace porządkowe. Spora część nowych książek już na Was czeka.
Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy drogą telefoniczną (338174109).
W tym wyjątkowym czasie pozdrawiamy wszystkich naszych czytelników i sympatyków, życząc dużo zdrowia, spokoju i nadziei na nadchodzące Święta.
Do zobaczenia w bibliotece.

Bartłomiej Jurzak
GBP Kozy

kwstyczen2022

youtube tlo