Środowe ferie z biblioteką

Za nami pierwsze spotkanie w ramach tegorocznych „Ferii z biblioteką”. Na powitanie uczestnicy zajęć mieli okazję poznać zapomnianą technikę odtwarzania dźwięku z płyt analogowych. Mimo, że czarna płyta i gramofon są dzieciom znane np. z telewizji, to w bibliotece była okazja poznać działanie tych urządzeń z bliska. Po analogowym dźwięku przyszedł czas na nowoczesność. Znana wszystkim doskonale zabawa w kalambury, stała się nie lada atrakcją, a to za sprawą tablicy interaktywnej, która od niedawna znajduje się w naszej bibliotece. W drugiej części spotkania uczestnicy ferii z biblioteką „zakosztowali” rzeźbiarskich smaków. Podczas warsztatów plastycznych poznawali sposób na wykonanie prostej rzeźbiarskiej gipsowej formy.

Tomasz Bednarski
Bartłomiej Jurzak