Czy biblioteka jest potrzebna?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie z klasy I d ze SP nr 1, którzy 29 listopada, pierwszy raz z całą klasą odwiedzili naszą placówkę. Oczywiście odpowiedź mogła być tylko jedna – twierdząca. Przecież jak to pięknie powiedziała cytowana Krystyna Wodnicka: „ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”. Jest to miejsce otwarte dla każdego. Tutaj „z książek na półkach, trąbią słonie, kuka kukułka, kwitnie paproć, krzyczą Indianie, szumią żagle na oceanie.” Każdy może znaleźć nie tylko literaturę dla siebie, a przede wszystkim przyjść usiąść i wyciszyć się. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, obejrzały ciekawe książki. Był to czas na wspólne rozmowy, zabawę, łamigłówki. Na pewno spotkamy się w grudniu, gdyż w bibliotece nudzić się nie można.

biblio 29 XI 18 0
biblio 29 XI 18 1