Pokoleniowa rewolucja obyczajowa

O tym, jak zmieniały się standardy obyczajowe w świecie na przestrzeni kilkudziesięciu lat ubiegłego wieku mówił w bibliotece, 19 kwietnia, filmoznawca dr Marcin Skorek.
Na przykładzie fotografii popularnych aktorek mogliśmy sobie przypomnieć, że wzorce urody kobiet różniły się znacznie w kolejnych dekadach i nie były głównym atutem ich karier. Sposób ubierania, moda na krągłości lub filigranowe kształty naśladowały całe pokolenia dojrzałych kobiet. Prelegent przypomniał też jak bardzo zmieniło się znaczenie autorytetów. Niegdyś doradcą i mentorem była osoba w podeszłym wieku z racji doświadczenia i nabytej życiowej mądrości. Szacunkiem obdarzano starców za ich intelekt i roztropność.
Zmiany rewolucyjne zaszły też w postrzeganiu seksualności w życiu człowieka, co dość dobrze oddają filmy o tej tematyce. Świadomie lub nie, chcemy czy też nie, ale jesteśmy uczestnikami tych obyczajowych przeobrażeń.
Łatwość nawiązania kontaktów z publicznością, dowcip, lekkość przekazu i profesjonalizm prowadzącego spotkanie sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili i mile spędzili czwartkowy wieczór.

(gbp)

IMG 0235
IMG 0244
IMG 0256
IMG 0260

kwgrudzien2018

youtube tlo