Sekrety biblioteki i język angielski

W piątek, 23 marca, klasa III d ze szkoły SP 1 odwiedziła bibliotekę, aby zgłębiać jej sekrety w ramach zajęć "Tajemnice Biblioteki". Było to pierwsze spotkanie tej wiosny, postanowiliśmy więc zrobić coś wyjątkowego i rozszerzyć wiedzę naszych młodych czytelników o słownictwo w języku angielskim związane z książkami, działami, katalogiem oraz wszystkim tym, co możemy znaleźć w literaturze popularnonaukowej. Uczniowie nie tylko więc przypomnieli sobie, gdzie mogą szukać książek dotyczących informatyki, muzyki, sztuki, geografii, medycyny, zwierząt i innych zagadnień, ale - dzięki wykonanemu w parach ćwiczeniu, łączącemu angielskie słownictwo z bibliotecznymi kategoriami i ich graficznym wyobrażeniem - zdobyli wiedzę niezbędną do tego, aby poruszać się po bibliotekach poza granicami naszego kraju. Klasie III d życzymy nie tylko pięknej wiosny i udanych świąt wielkanocnych, ale także wielu podróży i przygód, podczas których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności bibliotecznych detektywów.

Aleksandra Radlak

detektywangielski230329183