Uwaga, Indianie!

Mamy już indiańskie bębny i plakietki, ale co dalej? W środę, 5 lipca, grupa dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat udowodniła, że w bibliotece "nuda się nie uda". Nasi mali Indianie ułożyli, z pomocą aplikacji jigsawplanet, multimedialne puzzle. Wysłuchali też opowieści o indiańskiej wiosce. Następnie, aby spożytkować nadmiar energii, dzieci udały się do parku i zagrały w popularnego "zbijaka" oraz w chowanego. Po tej solidnej porcji zabawy i świeżego powietrza, udaliśmy się wspólnie do Izby Historycznej im. Adolfa Zubera, w której najmłodsi poznali kulturę indiańską. Dzieci, zainspirowane naszymi zbiorami oraz indiańskimi legendami, za pomocą papieru kolorowego, bibuły i farb ozdobiły pokaźny totem i założyły własną wioskę indiańską.

5 VII 17 1
5 VII 17 2