O Czeczach w Klubie Seniora

Członkowie koziańskiego Klubu Seniora, 23 stycznia w Spółdzielni Socjalnej „Kino Marzenie” wysłuchali opowieści o dawnych właścicielach pałacu, rodzinie Czeczów. Zainteresowani ich historią odwiedzili tydzień później bibliotekę, zwiedzili Izbę Historyczną, a w galerii zobaczyli wystawę „Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego”. Wizyta w pałacu była okazją do wielu wspomnień i opowieści o dawnym życiu w Kozach. Seniorzy przytaczali liczne anegdoty o dawnych mieszkańcach zabudowań dworskich, byłych pracownikach dworskiej służby oraz późniejszym okresie działalności w pałacu Ośrodka Zdrowia. Mimo licznych barier do pokonania, wizyta w Izbie Historycznej, dla wielu osób pierwsza, była miłą sentymentalną podróżą do lat ich młodości.

Bartłomiej Jurzak

senior do30I19 1