Środowe ferie z biblioteką

Za nami pierwsze spotkanie w ramach tegorocznych „Ferii z biblioteką”. Na powitanie uczestnicy zajęć mieli okazję poznać zapomnianą technikę odtwarzania dźwięku z płyt analogowych. Mimo, że czarna płyta i gramofon są dzieciom znane np. z telewizji, to w bibliotece była okazja poznać działanie tych urządzeń z bliska. Po analogowym dźwięku przyszedł czas na nowoczesność. Znana wszystkim doskonale zabawa w kalambury, stała się nie lada atrakcją, a to za sprawą tablicy interaktywnej, która od niedawna znajduje się w naszej bibliotece. W drugiej części spotkania uczestnicy ferii z biblioteką „zakosztowali” rzeźbiarskich smaków. Podczas warsztatów plastycznych poznawali sposób na wykonanie prostej rzeźbiarskiej gipsowej formy.

Tomasz Bednarski
Bartłomiej Jurzak

ferie 13II19 1
ferie 13II19 2
ferie 13II19 3
ferie 13II19 4
ferie 13II19 5
ferie 13II19 6

Czy można dotknąć przestrzeń?

Z takim zagadnieniem mieliśmy do czynienia w trakcie poniedziałkowych (4 lutego) warsztatów plastycznych dla dzieci, kiedy to wykonywaliśmy zimowy pejzaż.

Maski pomalowane!

Czterotygodniowe rzeźbiarskie zmagania wreszcie przyniosły upragniony efekt. Młodzi adepci sztuki podczas styczniowych warsztatów plastycznych poznawali kolejne etapy wykonywania maski tradycyjnymi metodami.

"Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego" - zapraszamy na wystawę

W galerii "Pałacu Czeczów" od wczoraj można oglądać wystawę "Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego", przygotowaną przez Książnicę Beskidzką. Na wystawę składa się dwanaście plansz opisujących wątki, wydarzenia, postaci poszczególnych gmin powiatu bielskiego, które zapisały się w historii drogi do niepodległości naszego kraju. Jedna z plansz poświęcona jest gminie Kozy. Wystawa w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach będzie gościć do 31 stycznia b.r. Zapraszamy.

IMG 0196 kopia

Już widać efekty!

Wykonanie maski z papier-mâché bezwzględnie musi być podzielone na kilka etapów, dlatego też kolejne warsztaty rzeźbiarskie (21 stycznia) poświęciliśmy na kontynuację tego trudnego projektu.

Po łokcie w kleistej brei

Wykonywanie maski karnawałowej tradycyjnymi metodami młodym adeptom sztuki nastręcza pewne trudności, ale wzajemna pomoc jak zawsze przynosi tylko same korzyści.

Przygotowania do balu

Wraz z przywitaniem Nowego Roku wkroczyliśmy w czas karnawału, którego nieodzownym symbolem jest maska. Podczas pierwszych w tym roku warsztatów rzeźbiarskich dla dzieci (7 stycznia) zajmowaliśmy się przygotowaniem właśnie takiego atrybutu każdego karnawałowego przebierańca.

Wszystko gotowe na święta!

Takim okrzykiem pożegnaliśmy ostatnie w tym roku warsztaty rzeźby dla dzieci. Poniedziałkowe spotkanie (17.12.) przebiegło pod znakiem przygotowywania dekoracji bożonarodzeniowych – przestrzennej tekturowej gwiazdy i aniołka, wykonanego z modelarskiej masy samoutwardzalnej.

Święta za niespełna tydzień

Już tylko niespełna tydzień dzieli nas od najpiękniejszych świąt w roku. Chyba wszyscy czekamy na te pełne czaru dni, kiedy to wreszcie mamy czas dla siebie i swoich najbliższych.

Korowód kolędniczy i wręczenie nagród w konkursie "Maska kolędnicza"

14 grudnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Maski kolędnicze" w budynku Domu kultury w Kozach, skąd wszyscy uczestnicy konkursu, w przygotowanych przez siebie strojach przeszli w barwnym korowodzie kolędniczym do Pałacu Czeczów.

Kolorowa choinka

Czy możemy sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki? Raczej jest to niemożliwe. To pięknie przystrojone drzewko iglaste, które stoi w widocznym miejscu jest przecież jednym z symboli tychże świąt. Również dla zerówkowiczów ze SP nr 2, którzy 13 grudnia wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, wspólne ubieranie choinki świadczy, że już zbliża się wigilijna kolacja, a z nią rozpocznie się rodzinne świętowanie. Podczas spotkania rozmawialiśmy między innymi o tym, jakie ozdoby wieszamy na choince i co one symbolizują. Dzieci wykonały piękne świąteczne drzewka, które ozdobią ich biurka, a być może zostaną komuś podarowane.

13 XII 18 0
13 XII 18 1
13 XII 18 2
13 XII 18 3

Przygotowania do świąt

Przed nami gorączkowy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Sprzątamy i dekorujemy domy, robimy zakupy, pieczemy. Wszystko po to, by 24 grudnia nic nie zakłóciło nam czaru wigilijnego wieczoru, kiedy to nikną wszystkie spory, a w oku niejednego z nas pojawia się łza wzruszenia. Właśnie o tych magicznych chwilach rozmawiali 12 grudnia uczniowie z klasy I d ze SP nr 1 na swoich ostatnich w tym roku kalendarzowym zajęciach z cyklu MAGICZNA KRAINA. Na zakończenie spotkania każde dziecko przygotowało piękną szopkę.

12 XII 18 1
12 XII 18 2
12 XII 18 6
12 XII 18 18

Czekamy na gwiazdę

Pośród symboli Bożego Narodzenia to właśnie gwiazda odgrywa pierwszoplanową rolę, dlatego też poniedziałkowe warsztaty plastyczne poświęciliśmy na wykonanie takiego świątecznego atrybutu.

Do kogo przychodzi Święty Mikołaj?

Do grzecznych dzieci! Jednogłośnie stwierdziła cała grupa ZAJĄCZKÓW ze SP nr 1, która 7 grudnia przybyła do naszej koziańskiej biblioteki, by uczestniczyć w kolejnych  cyklicznych zajęciach.

Grudniowe święta

Czy w ostatnim miesiącu roku można się nudzić? Jasne, że nie. Wiedzą o tym uczniowie klasy II b ze SP nr 2, którzy 6 grudnia odwiedzili naszą bibliotekę.

kwstyczen2019