Sekrety biblioteki i język angielski

W piątek, 23 marca, klasa III d ze szkoły SP 1 odwiedziła bibliotekę, aby zgłębiać jej sekrety w ramach zajęć "Tajemnice Biblioteki". Było to pierwsze spotkanie tej wiosny, postanowiliśmy więc zrobić coś wyjątkowego i rozszerzyć wiedzę naszych młodych czytelników o słownictwo w języku angielskim związane z książkami, działami, katalogiem oraz wszystkim tym, co możemy znaleźć w literaturze popularnonaukowej. Uczniowie nie tylko więc przypomnieli sobie, gdzie mogą szukać książek dotyczących informatyki, muzyki, sztuki, geografii, medycyny, zwierząt i innych zagadnień, ale - dzięki wykonanemu w parach ćwiczeniu, łączącemu angielskie słownictwo z bibliotecznymi kategoriami i ich graficznym wyobrażeniem - zdobyli wiedzę niezbędną do tego, aby poruszać się po bibliotekach poza granicami naszego kraju. Klasie III d życzymy nie tylko pięknej wiosny i udanych świąt wielkanocnych, ale także wielu podróży i przygód, podczas których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności bibliotecznych detektywów.

Katarzyna Kiszka

Aleksandra Radlak

detektywangielski230329183
detektywangielski230320184
detektywangielski230320182
detektywangielski23032018

Kiedy jesteśmy szczęśliwi?

Każdy człowiek bez względu na wiek boryka się z różnymi problemami. Powinniśmy więc doceniać te chwile, podczas których możemy zapomnieć o troskach.

Jak robi żaba?

W czwartek, 22 marca, nasi mali goście z "Misiowego Klubiku" wysłuchali wiersza o wiośnie, a następnie uczyli się rozpoznawać dźwięki zwierząt, których obecność kojarzona jest z budzącą się do życia przyrodą. Ptaszek, żaba i bocian towarzyszyli nam także jako motyw przewodni zajęć plastycznych, w ramach których z kartonowych talerzyków powstały prawdziwe dzieła sztuki. Najmłodsi, jak zwykle, opuścili naszą bibliotekę uśmiechnięci. Zapraszamy za dwa tygodnie!

Aleksandra Radlak

IMG 032712
IMG 0325123

Zwiedzając Pałac Czeczów

Dziś po raz pierwszy Pałac Czeczów zwiedzili uczniowie klas pierwszych z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. K. Wojtyły w Kozach.

Informacja - dziś nieczynna Filia nr 1

Informujemy, że dziś (21 marca) nieczynna będzie Filia nr 1 przy ul. Przeczniej. Za utrudnienia przepraszamy.

Poznając bibliotekę…

Każda biblioteka, również i koziańska, skrywa wiele tajemnic, które trzeba odkryć, aby swobodnie poruszać się wśród księgozbioru. Tym razem dziś, to jest 19 marca, klasy II i III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. K. Wojtyły w Kozach odwiedziły naszą placówkę. Uczniowie dowiedzieli się, jak szybko mogą odszukać interesującą ich pozycję, a także, co to są działy i do czego służą. Poznali też rozmieszczenie literatury popularnonaukowej. Dzieci wykonały konkretne zadania, sprawdzając w ten sposób swoje umiejętności poruszania się między regałami. Zwiedziły również Izbę Historyczną, poznając najstarsze egzemplarze książkowe w naszych zbiorach.

Katarzyna Kiszka

Bartłomiej Jurzak


 

 

Poznajemy Pippi

W czwartek, 15 marca, uczniowie z klasy 3 b SP nr 2 odwiedzili bibliotekę. Mimo pochmurnej pogody temat zajęć z cyklu RAZEM RAŹNIEJ okazał się kolorowy i słoneczny. Były to przygody Pippi Pończoszanki, najbardziej niezwykłej dziewczynki na świecie, która mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce, nosi różnobarwne podkolanówki i sterczące warkoczyki. Zabawne perypetie Pippi pełne są nie tylko dowcipów i śmiechu, ale także współczucia i pomocy innym, np. dzieciom ratowanym przez bohaterkę z pożaru. Rozmowa o tej popularnej postaci z literatury dziecięcej przypieczętowana została pracą plastyczną, powstały udane podobizny Pippi.

Katarzyna Kiszka

15III18 01
15III18 1
15III18 2
15III18 3

Wielkanocne kurczaki

Podczas ostatnich figli z kolorami zajęliśmy się dokończaniem prac, których tematem były ptasie symbole budzącej się wiosny.

Dzień Kobiet 2018 z biblioteką

Najlepsze życzenia wszystkim Kobietom złożył w dniu Ich święta wójt Gminy Kozy, Krzysztof Fiałkowski.

Na spotkanie w sali koncertowej Pałacu Czeczów przyszło w czwartek, 8 marca, wiele Pań. Wieczór upłynął pod znakiem humoru i dobrej zabawy. Gość spotkania, dr nauk humanistycznych i filmoznawca Marcin Skorek, niezwykle humorystycznie rozprawiał się z pojęciami tabu i wstydu w różnych kulturach. Rozmowa z Paniami wywoływała salwy śmiechu.

Kwiaty i drobne upominki były miłym akcentem uroczystości.

Na życzenie Pań następne spotkanie z panem Marcinem Skorkiem odbędzie się 19 kwietnia o godz. 17.00. Będzie poświęcone sztuce kochania. Zapraszamy na nie również panów.


 

Idzie wiosna

W czwartek, 8 marca, maluchy z "Misiowego klubiku" zaczęły zajęcia od zapoznania się z wierszami Marii Konopnickiej o tematyce wiosennej. Była to świetna okazja, aby porozmawiać o budzącej się do życia przyrodzie, co posłużyło nam także za temat przewodni pracy plastycznej, w ramach której powstało ozdobione bibułą i plasteliną drzewo.

Aleksandra Radlak

IMG 0092mis8032018653
IMG 0089mis8030218787
IMG 0095mis8032018
mis8032018hahgdjha

Czy słowniki są potrzebne?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie z klasy III c SP nr 2, którzy, 7 marca, wzięli udział w zajęciach z cyklu TAJEMNICE BIBLIOTEKI. Po krótkim wprowadzeniu i wspólnej rozmowie dzieci wykonywały rozmaite polecenia korzystając z dostępnych w bibliotece słowników. Pod koniec spotkania cała klasa doszła do wniosku, że warto korzystać z tego rodzaju materiałów.

Katarzyna Kiszka

sml 7III18 1
sml 7III18 2
sml 7III18 3
sml 7III18 4

Wiosenne pianie kogutów

Marcowe słońce nastraja nas coraz radośniej a do wyczekiwanego odrodzenia przyrody, zapowiadanego każdym cieplejszym dniem, pozostają już tylko tygodnie. Oznakom zbliżającej się wiosny przypatrujemy się także podczas wtorkowych zabaw ze sztuką. Ostatnie (6 marca) figle z kolorami poświęciliśmy na tworzenie plastycznych symboli nowej pory roku, inspirowanych światem  fauny. Kartki z pracami małych plastyków zaczęły wypełniać się wizerunkami kurczaczków, kurek i oczywiście kogutów, ptasich symboli budzącej się wiosny. 

Tomasz Bednarski


 

Dzień Kobiet 2018

Nienaganne wychowanie

Jakie zachowanie nie przystoi podczas posiłku? Po której stronie talerzyka umieścić widelczyk, a po której nóż i łyżeczkę? Do czego przydaje się serwetka? Na te pytania bez większych problemów odpowiedziały w piątek (2 marca) kubusie z Przedszkola Publicznego. Ponadto maluszki wysłuchały pouczającego opowiadania oraz wykonały pracę plastyczną, za którą otrzymały małą nagrodę.

Małgorzata Klim-Mateja

Przygotowania do Wielkanocy

Pomimo siarczystych mrozów i śnieżyc w malarskiej pracowni panuje wiosenne ożywienie.

kwmarzec2018

youtube tlo