Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wymarzony domek

Wymarzony dom oraz to, co możemy w nim znaleźć, w czwartek (16 listopada) posłużył za temat przewodni zajęć dla najmłodszych. "Misiowy klubik" zaczęliśmy od wszystkim dobrze znanej piosenki powitalnej. Po wysłuchaniu wierszyka o wymarzonym domu nad rzeką, dzieci przystąpiły do zabawy w zaimprowizowanej "kuchni", w której znaleźć można było kolorowe garnki, talerze, a nawet kuchenkę. W ramach pracy plastycznej powstały piękne rysunki domów oraz budowle z klocków.

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

1mis16112017
2mis16112017

Tęczowe stworki

Młodzi adepci sztuki poznając tajniki malarstwa pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności korzystania z kredek. Ta na pozór niekłopotliwa technika wymaga dokładności i cierpliwości, o czym uczestnicy wtorkowych warsztatów plastycznych zdążyli się już nie raz przekonać.

Magiczny domek

Jest stół, przy którym zasiadamy do wspólnych posiłków. Jest kanapa, na której przesiadujemy, by podzielić się wrażeniami minionego dnia i jest miła atmosfera - udzielająca się wszystkim domownikom. O naszych domach oraz zwyczajach w nich panujących  rozmawialiśmy dzisiaj, 9 listopada z krasnoludkami z Przedszkola Publicznego podczas zajęć z cyklu Maluch w bibliotece. Były zabawy chustą animacyjną, klockami oraz wspólne śpiewanie.   

Małgorzata Klim-Mateja


Bezlistne korony

Podczas wtorkowych figli z kolorami (7 listopada) obiektami naszych twórczych poszukiwań okazały się drzewa.11.7 1 figle

Dzielni strażacy

W czwartek, 2 listopada, dzieci z bibliotecznego "Misiowego klubiku" skupiły się na tematyce straży pożarnej, policji oraz pogotowia. Po wysłuchania wierszyka o pracy strażaka, najmłodsi spędzili czas na wspólnej zabawie, której urozmaiceniem była sesja zdjęciowa z kartonowym wozem strażackim i karetką. Głównym motywem pracy plastycznej, jak nietrudno się domyślić, były wspomniane wyżej służby i zawody. Kolorowe podobizny strażaka Sama z pewnością ozdobią niejedną lodówkę! Pod koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał książeczkę o ulubionych postaciach z bajek.

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

2IMG 00124misiowy
4DSC 1343misiowy
3IMG 0017misiowy
5IMG 00159miaioqwy

Co nam jesień w koszu niesie?

W czwartek (26 października) krasnoludki z Przedszkola Publicznego opowiadały o tym, co dzieje się jesienią w lesie, w polu oraz jak zmienia się otaczający świat. W tym dniu nie zabrakło również ulubionych zajęć plastycznych.

Małgorzata Klim - Mateja


 

Stoi pociąg na peronie...

„Stoi pociąg na peronie – żółte liście ma w wagonie” – tymi słowami wiersza Doroty Gellner rozpoczęliśmy z motylkami z Przedszkola Publicznego październikowe zajęcia w bibliotece. Była pogawędka na temat zmieniającej się na jesień przyrody oraz kolorowa praca plastyczna.  

Małgorzata Klim-Mateja


Jesienne kolaże i frotaże

Za nami kolejne intensywne malarskie zabawy! Młodzi adepci sztuki, podczas wtorkowego (24.10) spotkania z plastyką, poznawali tajniki frotażu, techniki umożliwiającej wykonywanie odbitek powierzchni przedmiotów, które posiadają wyraźną fakturę. Dzieciaki ochoczo zabrały się do eksperymentowania a owocem tego były barwne jesienne kolaże. 

Tomasz Bednarski

 

Żółte liście...

Żółte liście, kasztany i żołędzie – to tylko nieliczne oznaki jesieni, która pokolorowała otaczający nas świat.

Dzierganie na jesienne wieczory

Choć mamy dopiero piękną jesień, na zajęciach „Dzierganie wśród książek” pojawiły się już pierwsze pomysły na świąteczne ozdoby. Grupa Pań, na październikowych spotkaniach w naszej bibliotecznej czytelni, znów pochwaliła się talentem i wytrwałością, za pomocą drutów, szydełek i – rzecz jasna – włóczki i muliny, tworząc prawdziwe dzieła sztuki od szalików, aż po witraże. Kolejne spotkanie już w pierwszy wtorek listopada! Serdecznie zapraszamy.

Jolanta Kućka

3 17 X 17 1
3 17 X 17 2
3 17 X 17 3
3 17 X 17 4

Wesołe muchomorki

Wszystkie dzieci z bibliotecznego „Misiowego Klubiku” wiedzą, że muchomory są nie tylko piękne, ale też trujące. W czwartek, 19 października, te charakterystyczne grzyby posłużyły za temat przewodni zajęć dla najmłodszych. Mali uczestnicy zajęć oraz ich mamy, po przeczytaniu wierszyka oraz solidnej porcji szaleństw z piłkami i klockami przy ulubionych dziecięcych przebojach, przystąpili do pracy plastycznej. Tym razem były to właśnie muchomory, wykonane z tektury i papieru, a następnie ozdobione kredkami, bibułą i plasteliną.

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

1misiowyIMG 0562
2misiowyblablabla
3misiowyIMG 0566
4misiowyblabkjflskh

Jesienny pociąg

Jesienny pociąg - to tytuł wiersza Doroty Gellner, który stał się inspiracją dla wiewiórek z Przedszkola Publicznego do wykonania pięknej, jesiennej kompozycji.

Liście, oczywiście!

Czym byłaby jesień bez kobierców utkanych z liści?!

Klementynka i babcia

Jakiego numeru alarmowego użyła dziewczynka, aby dodzwonić się na  pogotowie? Jakich niezbędnych informacji musiała udzielić,aby pani dyspozytorka uwierzyła Klementynce? O tym jak zakończyła się historia chorej babci oraz dzielnej dziewczynki rozmawialiśmy we wtorek (17 października) z kaczuszkami z Przedszkola Publicznego. Przedszkolaczki grzecznie wysłuchały opowiadania, zaśpiewały piosenkę o panu policjancie oraz pokolorowały kredkami dzielnego strażaka Sama. 

Małgorzata Klim-Mateja


kwpazdziernik2017