Dom książki

25 września bibliotekę odwiedziły motylki z Przedszkola Publicznego. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w „domu książki”. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię, zainteresowały się kącikiem dla malucha, w którym mogą się pobawić i kolorować bajeczki. Dowiedziały się też, co należy zrobić, by zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Maluchy obejrzały bajkę edukacyjną o Franklinie, a następnie rysowały bajkowe postacie. 

Małgorzata Klim - Mateja


Trzecioklasiści w bibliotece

Uczniowie klasy III d ze SP nr 1, którzy 22 września odwiedzili naszą książnicę, rozpoczęli nowy cykl zajęć. Pozwoli im on przez kolejne miesiące stopniowo odkrywać wszelkie tajemnice biblioteki. Na dzisiejszym spotkaniu dzieci poznały zasady zapisu i korzystania z naszej placówki. Pałacowe regały zostały dokładnie obejrzane. Dzieci wiedzą już, co to są działy, ile ich jest oraz do czego służą. Dzięki temu mogły rozwiązywać zagadki natury bibliotecznej, dotyczące np. zagubionych numerów działów.

Katarzyna Kiszka

22 IX 17 1
22 IX 17 2
22 IX 17 3
22 IX 17 4

PACZKA LITERACKA

Dziś do naszej biblioteki dotarła "PACZKA LITERACKA". To zestaw 21 książek i 2 audiobooków przekazanych przez Wydawnictwo Agora i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Taki sam pakiet trafił również do naszej filii.
Zapraszamy do lektury.

IMG 0031
IMG 0037
PACZKA LITERACKA fb post

Zielony jeż

Choć część stałych bywalców "Misiowego Klubiku" poszła już do przedszkola, frekwencja wciąż dopisuje. W czwartek, 21 września, pomimo deszczu i zimna grupa dzieci pojawiła się w bibliotecznej czytelni. Tym razem za temat przewodni posłużył jeż. Po przeczytaniu wierszyka Jana Brzechwy, w którym tytułowy zielony jeż okazuje się być kasztanem (także kłującym i także jesiennym!), dzieci bawiły się przy akompaniamencie znanych i lubianych piosenek dla najmłodszych. W ramach wspólnej pracy plastycznej, za pomocą nożyczek, kredek, kleju i plasteliny, najmłodsi oraz ich mamy stworzyli jesienną ozdobę na tablicę w naszej wypożyczalni: podobiznę jeża, otoczonego kolorowymi liśćmi i jabłkami. Pod koniec zajęć każde z dzieci otrzymało drobny upominek. Na kolejne spotkanie zapraszamy już za dwa tygodnie!

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

121092017 3
121092017 2
121092017 1
121092017 4

Nowy sezon, nowe plany

DZIERGANIE WŚRÓD KSIĄŻEK we wtorek, 19 września, choć w zawężonym gronie, było bardzo pracowite. Panie nie tylko dziergały i wymieniały się swoimi doświadczeniami, ale również przygotowywały się do rozpoczęcia swojej przygody z igłą smyrneńską. Czas pokaże, co z tego wyniknie. Następnym razem spotkamy się 3 października. Serdecznie zapraszamy do naszego grona osoby zainteresowane wszelkimi robótkami ręcznymi.

Katarzyna Kiszka

IMG 0007
IMG 0009

Talenty plastyczne na start!

Wakacyjny relaks dla wielu z nas był czasem obfitującym w inspirujące zdarzenia i bez wątpienia warto je zachować w postaci artystycznych pamiątek.

Nie zabłądzi, ten kto czyta!

Dzięki czytaniu książek rozwijamy swoją wyobraźnię, język oraz słownictwo. Czytanie kształtuje naszą wrażliwość na otaczający nas świat, zaspokaja naszą ciekawość. Krasnoludki z Przedszkola Publicznego we wtorek (19 września) jednogłośnie uznały, że obcowanie z książką oraz korzystanie z bibliotecznych zasobów to dobry pomysł na nadchodzące ponure, jesienne popołudnia oraz wieczory.  

Małgorzata Klim - Mateja


Angielski dla Wszystkich... ruszamy!

Przypominamy, że od 19 września zaczynamy zajęcia języka angielskiego. Grupa rozszerzona spotykać się będzie co drugi tydzień we wtorki i piątki o godzinie 16:15, grupa podstawowa: w każdą środę o 11:00. Dodatkowo odbywać się będą kwartalne spotkania z angielskim z myślą o tych, którzy zakończyli już naukę w bibliotece.

Aleksandra Radlak

O książce

W poniedziałek (18 września) wiewiórki z Przedszkola Publicznego odświeżyły sobie zasady panujące w bibliotece, wysłuchały wierszyka oraz obejrzały bajkę o przygodach Franklina. Nagrodą za zaangażowanie na zajęciach były zakładki do książek oraz plakat.  

Małgorzata Klim-Mateja


Czy jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie z klasy I b SP nr 1, którzy 15 września odwiedzili naszą bibliotekę, by uczestniczyć w pierwszym spotkaniu z cyklu RAZEM RAŹNIEJ. Dzieci po wysłuchaniu krótkiej bajki podczas wspólnej dyskusji, doszły do wniosku, że chociaż każdy człowiek jest inny i posiada swoje wady i zalety, to jednak nie jest samotną wyspą. Wszyscy potrzebujemy obok siebie drugiego człowieka (kolegę, koleżankę), by razem się bawić, uczyć i spędzać wspólny czas. Dzięki temu, że jesteśmy różni, wspaniale się uzupełniamy, tworząc jedną wielką grupę (klasę), w której każdy ma swoje miejsce i jest w niej potrzebny.

Katarzyna Kiszka

15 IX 17 1
15 IX 17 2
15 IX 17 3
15 IX 17 4

Kaczuszki w bibliotece

W czwartek (14 września) kaczuszki z Przedszkola Publicznego rozpoczęły naszą wspólną, biblioteczną  przygodę z książką. Maluszki grzecznie zaznajomiły się z literaturą stosowną  do swojego wieku oraz poznały niemalże wszystkie zakątki biblioteki. Obejrzały pouczającą bajeczkę i wykonały pracę plastyczną z podobizną bajkowego Franklina. 

Małgorzata Klim-Mateja


Franklin i książka z biblioteki

Pierwsze powakacyjne zajęcia z cyklu Maluch w bibliotece rozpoczęliśmy od krótkiego przypomnienia, że czytanie książek jest bardzo ważne. Zajączki z Przedszkola Publicznego dobrze czują się pomiędzy bibliotecznymi regałami, wiedzą, że o książki należy dbać i je szanować. Z uwagą obejrzały również bajkę o Franklinie i jego bibliotecznej przygodzie. W nagrodę za wzorowe zachowanie otrzymały zakładki do książek oraz karty z podobizną bajkowego bohatera. 

Małgorzata Klim-Mateja

ml 13 09 17 1
ml 13 09 17 2
ml 13 09 17 3
ml 13 09 17 4

 

Jesienne liski

Dzieci z "Misiowego Klubiku" w czwartek, 7 września, przywitały nowych kolegów oraz nadchodzącą jesień. Za motyw przewodni naszych zajęć posłużył rudy lis. Po wspólnym czytaniu wierszyka oraz zabawie w "Chodzi lisek koło drogi" najmłodsi, z drobną pomocą rodziców, pokolorowali podobizny tych sympatycznych, choć znanych ze swojej chytrości i apetytu, zwierząt. Na kolejne zajęcia zapraszamy już za dwa tygodnie!

Malgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

IMG 0110 zdj1
IMG 0109 zdj2

 

Dobrze, że już wrzesień!

Bardzo często narzekamy na szybko mijający czas, są jednak wyjątki. Panie, które 5 września spotkały się na zajęciach integracyjnych z cyklu DZIERGANIE WŚRÓD KSIĄŻEK, były bardzo zadowolone, że jest już wrzesień, gdyż z jego nadejściem znów mogą dwa razy w miesiącu wspólnie spędzać czas. Na tym pierwszym powakacyjnym spotkaniu, oprócz dziergania, wyszywania i haftowania, nie zabrakło dobrego humoru, wymiany doświadczeń, a także wakacyjnych wspomnień. Do zobaczenia 19 września!!!

Katarzyna Kiszka

IMG 0096
IMG 0102

ACADEMICA w Bibliotece

Od sierpnia w naszej bibliotece działa terminal systemu ACADEMICA, czyli elektronicznej wypożyczalni międzybibliotecznej, której twórcą jest Biblioteka Narodowa. Dzięki temu systemowi na jednym ze stanowisk w koziańskiej bibliotece można korzystać z dostępu do ponad dwóch milionów publikacji naukowych. Korzystanie z woluminów odbywa się poprzez system komputerowy na ekranie monitora, po uprzedniej rezerwacji wybranej pozycji. Szczegóły użytkowania systemu można poznać w siedzibie biblioteki. Zapraszamy!

Bartłomiej Jurzak

https://academica.edu.pl/

IMG 0009 kopia
logo academica.jpg.1000x800 q851
academica dostp do najnowszych publikacji naukowych w cyfrowej wypoyczalni 3 638

kwwrzesien2017