2. edycja konkursu filozoficznego

Konkurs na esej filozoficzny - druga edycja!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych filozofią i lubiących pisać do 2. edycji konkursu na esej filozoficzny.Tegoroczna odsłona konkursu, zatytułowana „Człowiek na krawędzi”, koncentruje się na kondycji człowieka, jego egzystencji w obliczu zagrożeń i wyzwań współczesnego świata.

Konkurs adresowany jest do osób powyżej 16. roku życia. Co istotne, mogą przystąpić do niego nie tylko mieszkańcy Kóz, lecz także innych miejscowości. Praca konkursowa powinna wyrażać subiektywną opinię piszącego i być przygotowana w formie pliku tekstowego o objętości od 4000 do 6000 znaków ze spacjami.
Esej wraz z wypełnionym oświadczeniem uczestnika konkursu należy przesłać do 15 października br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wersji papierowej do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach. Konkursowe jury wyłoni jednego zwycięzcę i 2 wyróżnienia. Na laureata konkursu i osoby wyróżnione czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięski esej zostanie opublikowany na łamach „Koziańskich Wiadomości”. Ogłoszenie wyników nastąpi do 9 listopada br.
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński, który jest pomysłodawcą całego przedsięwzięcia.

 

REGULAMIN 2. EDYCJI KONKURSU NA ESEJ FILOZOFICZNY - plik .pdf do pobrania

 

 konkurs filozoficzny GBP Kozy 2021

Koziański Omnibus

kozianski omnibus 2021

Konkurs wiedzy „Koziański omnibus” pod patronatem Wójta Gminy Kozy Jacka Kalińskiego

1. Organizator:
Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach.
2. Patronat:
Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński.
2. Uczestnicy Konkursu:
W Konkursie może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, niezależnie od miejsca zamieszkania.
3. Cele konkursu:
• popularyzacja i upowszechnianie wiedzy;
• zachęcanie do czytelnictwa publikacji naukowych;
• promowanie wartości stałej aktywności intelektualnej.
4. Zgłoszenie do Konkursu:
Warunkiem udziału w Konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa tuż przed rozpoczęciem Konkursu, tj. w dniu 12 września 2021 r. do czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach (Pałac Czeczów w Kozach ul. Krakowska 5 – wejście od strony kaplicy przypałacowej) w godzinach od 15.00 do 15.30. Obowiązuje limit uczestników w liczbie 15 osób. Zgłoszenie wiąże się z wypełnieniem i podpisaniem karty zgłoszenia wraz z klauzulą informacyjną dot. danych osobowych oraz zgody na wykorzystanie wizerunku.
5. Zasady konkursu:
Każdy uczestnik Konkursu otrzyma do wypełnienia test wiedzy, składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznany będzie 1 punkt. Wygra uczestnik, który otrzyma najwyższą liczbę punktów. W przypadku tej samej ilości punktów, o zwycięstwie zadecyduje kolejność oddania testu prowadzącemu. Wszyscy uczestnicy zaczynają rozwiązywanie testu jednocześnie. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu to 20 minut.
Test prowadzony i oceniany jest przez Komisję Konkursu powołaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach na podstawie przyjętego przez Organizatora klucza odpowiedzi. Wszystkie osoby znające pytania testowe przed rozpoczęciem Konkursu, zobowiązane są do zachowania ich w tajemnicy.
6. Wyniki:
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 12 września 2021 r. około godz. 17:00 na placu targowym w Kozach (scena Dni Kóz – Dożynek 2021).
8. Nagrody:
Organizatorzy przewidują nagrodzenie jednej osoby z najlepszym wynikiem oraz przyznanie dwóch wyróżnień. Przyznane nagrody będą w formie rzeczowej. Fundatorem nagród jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach oraz Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński.
10. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści Regulaminu.

Od września zapraszamy również w sobotę

godziny 09

Z bajką pod platanem

Zapraszamy dzieci na spotkanie przy koziańskim platanie, w parku dworskim, w piątek 13 sierpnia o godz. 10. 

podplatanem

Letnie kino u Czecza

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Kozy zapraszamy do LETNIEGO KINA U CZECZA. Po raz pierwszy spotkamy się w parku 23 lipca (piątek) o godz. 21:00 aby wspólnie oglądać klasykę światowego kina - film "Forrest Gump" z 1994 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa ze wspaniałą kreacją Toma Hanksa.
Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez współpracy Domu Kultury w Kozach oraz Kojzkiego Kolektywu Artystycznego, którzy zapewnią (bardzo) duży ekran i dobry dźwięk.
Przynosimy ze sobą koce! Do zobaczenia!
P.S. W razie niepogody seans odbędzie się w innym terminie.

kino1B
kino900

Z BAJKĄ PO KOZACH

Drodzy czytelnicy od 9 lipca rozpoczynamy wakacyjne spotkania plenerowe. Wspólnie z najmłodszymi czytelnikami będziemy umilać sobie czas czytaniem bajek oraz zabawami na świeżym powietrzu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy już 9 lipca na Plac Różany przy ulicy Przeczniej 64 o godzinie 16.
W razie niepogody spotkanie zostanie przełożone na inny termin.

209624834 3855278761260714 5387045293419479570 n

Wracamy do bezpośredniej obsługi czytelników

Od dziś (4 maja) Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach wznawia bezpośrednią obsługę czytelników. Obowiązuje limit jedna osoba w wypożyczalni. W dalszym ciągu niemożliwy jest wolny dostęp do księgozbioru.
Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku godz. 9-18 oraz w soboty godz. 8-12.
Zapraszamy!

Ograniczenia w bibliotece

W związku z obowiązującymi obostrzeniami ograniczenia w obsłudze czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach obowiązują do 18 kwietnia:
- możliwość wypożyczenia pozycji (książek, czasopism, audiobooków) WYŁĄCZNIE po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym bądź e-mailowym;
- ograniczenie wypożyczeń do 5 egzemplarzy na osobę;
- odbiór w umówionym terminie (data i godzina) przy wejściu do biblioteki w Pałacu Czeczów;
Zamówienia przyjmujemy oraz udzielamy wszelkich informacji drogą telefoniczną (338174109) oraz poprzez e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Biblioteka obsługuje czytelników na powyższych zasadach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.


Bibliotek kopia

Niosących Nadzieję Świąt Wielkanocnych

Już po raz drugi słowo NADZIEJA w naszych wielkanocnych życzeniach ma wyjątkowe brzmienie… Nie traćmy jej.
Niosących NADZIEJĘ Świąt Wielkanocnych
życzą
Dyrektor i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach

  

  

zyczenia wielkanocne 2021 v1 kopia

Wielki Piątek - INFORMACJA

W Wielki Piątek (2 kwietnia) realizacja zamówień pozycji bibliotecznych odbywać się będzie w godzinach od 8:00 do 12:00.
Prosimy o wcześniej rezerwacje drogą telefoniczną bądź e-mailową.
Tego dnia Filia nr 1 Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach będzie nieczynna.
Przypominamy, że zamówienia przyjmujemy oraz udzielamy informacji drogą telefoniczną oraz poprzez e-mail: 338174109; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uwaga! Skrócone godziny pracy Biblioteki do 20 marca

W związku z trudnościami organizacyjnymi wynikającymi ze stanu pandemii COVID-19 wprowadzamy tymczasowe godziny pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach w dniach od 10 do 20 marca b.r.:
poniedziałek-wtorek-środa od 9:00 do 15:00
oraz czwartek-piątek od 12:00 do 18:00.

W sobotę 13 oraz 20 marca biblioteka będzie nieczynna.

Godziny pracy Filii nr 1 pozostają bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach

marzec 2021 COVID 19 1aZakochaj się w czytaniu

walentynki2021banerek

Zaczytanych Świąt!

www xmas2020 baner

Konkurs rozstrzygnięty!

W niedzielę zakończyło się głosowanie internautów na najlepszą pracę plastyczną biorącą udział w rodzinnym konkursie na ozdobę choinkową. Najwięcej „polubień” zdobyła praca Marysi i Angeliki Pezdek. Praca tego duetu w ocenie jury konkursowego także zdobyła najwyższe noty. A oto werdykt jury: 1 m. - Marysia i Angelika Pezdek, 2 m. - Paulina i Iwona Surwiłło, 3 m. - Artur i Joanna Drewniak. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich biorących udział we wspólnej zabawie zapraszamy po odbiór nagród i okolicznościowych dyplomów do naszej biblioteki.

 

Jesteśmy otwarci!

Już od poniedziałku, 30 listopada, ponownie będzie możliwe korzystanie z wypożyczania książek i audiobooków. Przypominamy, że korzystając z wypożyczalni, jesteśmy zobowiązani do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Do zobaczenia w bibliotece!

kwwrzesien2021

youtube tlo