Na straganie

Styczniowe zajęcia w bibliotece rozpoczęliśmy od promocji zdrowych nawyków żywieniowych.

Bitwa na kleksy

Zabawa plastyczna, a takiej byliśmy świadkami we wtorek 16 stycznia, dostarczyła jej uczestnikom kolejnej dozy radości i pewności w posługiwaniu się farbami.

Dbamy o zdrowie

W środowe przedpołudnie (10 stycznia) z motylkami z Przedszkola Publicznego rozmawialiśmy na temat konieczności spożywania owoców, warzyw i nabiału dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Wysłuchaliśmy muzycznej wersji wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie” oraz wykonaliśmy plasteliną tackę z owocami.

10I18 1
10I18 2
10I18 3
10I18 4

Mozaikowa maska

I wreszcie możemy podziwiać dokonania grupy młodych adeptów sztuki. Plastyczne spotkanie z 9 stycznia zaowocowało magicznymi maskami karnawałowymi, które dzieciaki prezentują z nieukrywaną dumą. Brawo!

Tomasz Bednarski

01.09 2

Paczka Literacka: relacja filmowa

.

Karnawał czas zacząć!

Takim hasłem rozpoczęliśmy pierwsze w Nowym Roku warsztaty plastyczne dla dzieci z cyklu „Figle z kolorami”.

Gwiazdkowe przygotowania - film

Bombkowe kolorowanki

Technika malowania kredkami wbrew pozorom nie jest łatwa i wymaga wytrwałości. Przekonali się o tym mali uczestnicy warsztatów plastycznych, którzy w ostatni wtorek (19 grudnia) kolorowali wielobarwne świąteczne bombki.

,

Gwiazdkowe przygotowania

Tematyka grudniowych zajęć w bibliotece nie może być inna, niż świąteczna, bowiem nasze spotkania odbywają się tuż przed Bożym Narodzeniem. We wtorek i środę (19 i 20 grudnia) wiewiórki  i motylki z Przedszkola Publicznego wysłuchały bajeczki oraz obejrzały bajkę o przygotowaniach do świąt w fabryce Mikołaja. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz śpiewania kolęd.

20XII17 1
20XII17 2
20XII17 3
20XII17 4

Fabryka Świętego Mikołaja

W piątkowe przedpołudnie (15 grudnia) bibliotekę odwiedziły kubusie z Przedszkola Publicznego. Maluszki opowiedziały o zwyczajach świątecznych panujących w ich domach oraz obejrzały bajeczkę o fabryce Świętego Mikołaja produkującej prezenty dla grzecznych dzieci. Na zakończenie pojeździliśmy saniami i pokolorowaliśmy kredkami renifera Rudolfa.

15XII17 1
15XII17 2
15XII17 3
15XII17 4

Choinkowe wyklejanki

W czwartek, 14 grudnia, za temat przewodni „Misiowego Klubiku” posłużyła choinka. Po wspólnym przeczytaniu książeczki oraz obejrzeniu filmu animowanego, dzieci spędziły czas na zabawie. Praca plastyczna polegała na wyklejaniu choinek bibułą i papierem, tak aby uczynić z nich prawdziwe świąteczne drzewka, pełne łańcuchów, bombek i światełek.

Aleksandra Radlak

14 12 2017 3 misiowy
14.12.2017 1 misiowy
14 12 2017 4 misiowy
14.12.2017 2 misiowy

Świąteczne drzewko

Szalejąca wichura nie odstraszyła Helenki i Frania, którzy z dużym animuszem podjęli się nowego zadania malarskiego podczas wtorkowych (12.12.) figli z kolorami.

Czerwony nos Rudolfa

Jak nazywa się nowy renifer św. Mikołaja oraz dlaczego inne zwierzątka śmiały się z niego? na te pytania w czwartek (7 grudnia) bezbłędnie odpowiedziały zajączki z Przedszkola Publicznego. Jeździliśmy również magicznymi saniami oraz tańczyliśmy z chustą animacyjną. Do zobaczenia w styczniu!

Świąteczny lampionik

12.05 figle1Wtorkowe (5 grudnia) figle z kolorami przebiegły pod znakiem dekorowania słoiczkowych lampionów. Helenka, Juleczka, Ninka, Michasia i Franio dumnie prezentują swoje dziełka, które w okresie przedświątecznym wesoło zamigotają żywym ogniem.

Tomasz Bednarski

grudzien2017