Kolorowa choinka

Czy możemy sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki? Raczej jest to niemożliwe. To pięknie przystrojone drzewko iglaste, które stoi w widocznym miejscu jest przecież jednym z symboli tychże świąt. Również dla zerówkowiczów ze SP nr 2, którzy 13 grudnia wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, wspólne ubieranie choinki świadczy, że już zbliża się wigilijna kolacja, a z nią rozpocznie się rodzinne świętowanie. Podczas spotkania rozmawialiśmy między innymi o tym, jakie ozdoby wieszamy na choince i co one symbolizują. Dzieci wykonały piękne świąteczne drzewka, które ozdobią ich biurka, a być może zostaną komuś podarowane.

13 XII 18 0
13 XII 18 1
13 XII 18 2
13 XII 18 3

Przygotowania do świąt

Przed nami gorączkowy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Sprzątamy i dekorujemy domy, robimy zakupy, pieczemy. Wszystko po to, by 24 grudnia nic nie zakłóciło nam czaru wigilijnego wieczoru, kiedy to nikną wszystkie spory, a w oku niejednego z nas pojawia się łza wzruszenia. Właśnie o tych magicznych chwilach rozmawiali 12 grudnia uczniowie z klasy I d ze SP nr 1 na swoich ostatnich w tym roku kalendarzowym zajęciach z cyklu MAGICZNA KRAINA. Na zakończenie spotkania każde dziecko przygotowało piękną szopkę.

12 XII 18 1
12 XII 18 2
12 XII 18 6
12 XII 18 18

Czekamy na gwiazdę

Pośród symboli Bożego Narodzenia to właśnie gwiazda odgrywa pierwszoplanową rolę, dlatego też poniedziałkowe warsztaty plastyczne poświęciliśmy na wykonanie takiego świątecznego atrybutu.

Do kogo przychodzi Święty Mikołaj?

Do grzecznych dzieci! Jednogłośnie stwierdziła cała grupa ZAJĄCZKÓW ze SP nr 1, która 7 grudnia przybyła do naszej koziańskiej biblioteki, by uczestniczyć w kolejnych  cyklicznych zajęciach.

Grudniowe święta

Czy w ostatnim miesiącu roku można się nudzić? Jasne, że nie. Wiedzą o tym uczniowie klasy II b ze SP nr 2, którzy 6 grudnia odwiedzili naszą bibliotekę.

Poznajemy symbole Bożego Narodzenia

Pięknie przystrojona choinka, stół nakryty białym obrusem, sianko i cała rodzina z opłatkiem w ręku. Jakże piękny to widok. Warto jednak przygotowując się do tych rodzinnych świąt znaleźć choć małą chwilkę, by zatrzymać się i zastanowić nad ich symboliką. W środę, 5 grudnia, uczniowie z klasy II d ze SP nr 1, na kolejnym spotkaniu w bibliotece dowiedzieli się między innymi, że choinka jest symbolem „drzewa życia”, opłatek – zgody, miłości i przyjaźni, łamiąc się nim zapominamy o wszelkich urazach, zaś wyczekiwana pierwsza gwiazdka symbolizuje Gwiazdę Betlejemską. Dzieci chętnie dzieliły się opowieściami o przygotowaniach w ich rodzinnych domach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali własne stajenki, które być może ozdobią ich stoły.

W oczekiwaniu na Św. Mikołaja

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na świętego Mikołaja i prezenty od niego. Biedronki – grupa zerówkowiczów ze SP nr 1, która 4 grudnia odwiedziła bibliotekę rozmawiała właśnie o tym wyjątkowo długo wyczekiwanym gościu. Po krótkiej rozmowie o św. Mikołaju dzieci wysłuchały muzycznej bajki i ochoczo zabrały się do wykonania portretu ulubionego bohatera.

bajk bibl 4 XII 18 0
bajk bibl 4 XII 18 1
bajk bibl 4 XII 18 2
bajk bibl 4 XII 18 3

Styropianowa choinka

Podczas poniedziałkowych (3 grudnia) warsztatów rzeźbiarskich z małymi uczestnikami kontynuowaliśmy pracę nad choinką ze styropianu.

Informacja o dniach wolnych pracy biblioteki

Informujemy, że biblioteka będzie nieczynna w następujących terminach: 24 grudnia (Wigilia), 29 grudnia  (sobota) oraz 31 grudnia (Sylwester). Za utrudnienia przepraszamy.

Hej, Pippi Langstrumpf to właśnie jestem ja

W mroźny listopadowy dzień (30 listopada), uczniowie z klasy III a ze SP nr 1, z rumieńcami oraz uśmiechem na twarzach wkroczyli do naszej biblioteki, by uczestniczyć w zajęciach.

Czy biblioteka jest potrzebna?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie z klasy I d ze SP nr 1, którzy 29 listopada, pierwszy raz z całą klasą odwiedzili naszą placówkę. Oczywiście odpowiedź mogła być tylko jedna – twierdząca. Przecież jak to pięknie powiedziała cytowana Krystyna Wodnicka: „ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”. Jest to miejsce otwarte dla każdego. Tutaj „z książek na półkach, trąbią słonie, kuka kukułka, kwitnie paproć, krzyczą Indianie, szumią żagle na oceanie.” Każdy może znaleźć nie tylko literaturę dla siebie, a przede wszystkim przyjść usiąść i wyciszyć się. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, obejrzały ciekawe książki. Był to czas na wspólne rozmowy, zabawę, łamigłówki. Na pewno spotkamy się w grudniu, gdyż w bibliotece nudzić się nie można.

biblio 29 XI 18 0
biblio 29 XI 18 1
biblio 29 XI 18 2
biblio 29 XI 18 3

Czy dzieci lubią misie?

Oczywiście, że tak! Grupa BIEDRONEK z Przedszkola Publicznego 28 listopada, trzy dni po Światowym Dniu Pluszowego Misia, uczestniczyła kolejny raz w zajęciach z cyklu Magiczna kraina. Oprócz rozmowy, nie zabrakło czytanej przez bibliotekarkę bajki o misiu, który pragnął do kogoś się przytulić, a także dobrej zabawy i pracy plastycznej z wykorzystaniem bibuły oraz kredek – warto tutaj wspomnieć, że 22 listopada obchodziliśmy właśnie Dzień Kredki.

miś 28 XI 18 0
miś 28 XI 18 1
miś 28 XI 18 2
miś 28 XI 18 3

Styropianowa zamieć

W trakcie poniedziałkowych (26.11.) warsztatów rzeźbiarskich przystąpiliśmy do wykonywania dekoracji świątecznych. I nic tak nie kojarzy się dzieciom z Bożym Narodzeniem jak choinka a pod nią prezenty.

Poznajemy Astrid Lindgren

Pochmurny dzień, 22 listopada, nie odstraszył uczniów z klasy II d ze SP nr 1, którzy przybyli do naszej biblioteki na kolejne zajęcia.

Sympatyczny piegusek

Poniedziałkowe warsztaty plastyczne (19 listopada) przebiegały pod znakiem zabawy z plasteliną. Tworzywo to, zwłaszcza dla początkujących adeptów sztuki rzeźbiarskiej, doskonale nadaje się do tworzenia wolnostojących figurek.

kwlistopad2018