Wakacje z biblioteką 2019

wakacje2019 banerek www2

Kamień na szczęście

Technika malarska dot painting, polegająca na tworzeniu kompozycji malarskiej za pomocą barwnych kropek, cieszy się u nas nadal małą popularnością, a szkoda, bo młodzi twórcy są nią oczarowani!

Witrażowe motyle

Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia pierwsze w czerwcu warsztaty plastyczne (3 czerwca) poświęciliśmy na dokończenie pracy rozpoczętej tydzień temu.

Przedszkolaki wśród książek

Dziś, 31 maja, naszą bibliotekę pierwszy raz odwiedziła grupa ŻABEK z Publicznego Przedszkola.

Pomiędzy wiosną a latem

Czy jesteśmy już gotowi na przyjście lata? Podczas poniedziałkowego spotkania z plastyką (27 maja) mali uczestnicy kreatywnych zabaw przygotowywali kolorowego owada, zapowiadającego przyjście upragnionego lata.

Wakacje 2019 - zapisy rozpoczęte

Bukieciki dla mamy

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, dlatego też w naszej pracowni plastycznej trzeba ukończyć kolorowe prezenciki dla mam.

Przedszkolaki w Pałacu Czeczów.

16 i 17 maja gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Kóz oraz z Bujakowa. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, co to jest biblioteka, jakie są zasady korzystania z niej.

Biblioteka w 2018 roku

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego działalność naszej biblioteki w 2018 roku.

Prezencik na Dzień Mamy

Zbliża się święto naszych mam i pragniemy, aby ten dzień był dla nich szczególny. Dlatego też, tematyką warsztatów plastycznych przez najbliższe dwa tygodnie będą artystyczne prezenciki.

O rock and roll’u wśród książek

W kameralnej atmosferze, w piątkowe popołudnie 10 maja, w czytelni GBP odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Biblioteczna akademia rock and roll’a”. Tematem były motywy z muzyki klasycznej wykorzystywane przez zespoły rockowe na przestrzeni lat. W czasie spotkania fani rocka przypomnieli takich twórców jak: The Beatles, Deep Purple czy Emerson, Lake and Palmer z nurtu zespołów brytyjskich, a także holenderski zespół Ekseption czy polskich Skaldów. Nie zabrakło materiałów archiwalnych, fragmentów nagrań, wspomnień i anegdot. „Biblioteczna akademia rock and rolla” będzie miała swoją kontynuację. Kolejne spotkanie poświęcone „Wielkim koncertom” odbędzie się 26 czerwca o godz. 18. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów rock and roll’a.

Bartłomiej Jurzak

IMG 20190510 180949989bis

Biblioteka nagrodzona

10 maja w Bystrej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XIX edycji konkursu na najlepszą bibliotekę powiatu bielskiego. Corocznie konkurs organizuje Starosta Bielski przy współpracy Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Celem konkursu jest promowanie bibliotek nowoczesnych, wzorowo zorganizowanych, prowadzących aktywną działalność w środowisku lokalnym. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach zajęła II miejsce. Nagrodzono naszą aktywność pozaczytelniczą, wykorzystanie nowoczesnych środków komunikacji i promocję regionaliów.
W nagrodę otrzymaliśmy 72 audiobooki o wartości 1251 zł.

dyplom 2019 kopia

W magicznym świecie wierszy Tuwima

W drugim dniu Tygodnia Bibliotek, 9 maja, klasa I d ze Szkoły Podstawowej nr 1 na kolejnych zajęciach bibliotecznych poznała twórczość Juliana Tuwima. Na uczniów czekały w tym dniu różne atrakcje. Każde dziecko musiało odszukać na ilustracji ukryte okulary, a następnie wszyscy wcieli się w postać Hilarego słuchając znanego wiersza „Okulary”. Nim uczestnicy spotkania usłyszeli kolejny wiersz tego znanego poety „Spóźniony słowik” musieli znaleźć jego tytuł ukryty w przygotowanej dla nich wykreślance. Na zakończenie, po wysłuchaniu „Słonia Trąbalskiego” powstały jego kolorowe jego portrety.

10 V 19 1
10 V 19 2
10 V 19 3
10 V 19 4

Tydzień Bibliotek

Dziś, 8 maja, rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Naszą placówkę odwiedziły MYSZKI z Przedszkola Publicznego. Tematem spotkania były wspaniałe wiersze Jana Brzechwy. Bawiliśmy się świetnie wędrując w takt piosenki „Idziemy do zoo”, uczyliśmy się króciutkich wierszy o zwierzętach, a także piosenki o sławnej i jakże lubianej Kaczce Dziwaczce. Na zakończenie powstały piękne portrety tej wesołej bohaterki.

brzechwa 8 V 19 1
brzechwa 8 V 19 2
brzechwa 8 V 19 3
brzechwa 8 V 19 4
brzechwa 8 V 19 5
brzechwa 8 V 19 6

Majowe szczerbaki

Okazją do namalowania portretu sympatycznego szczerbaka były braki w uzębieniu naszych milusińskich.

kwmaj2019